Mi lesz a tanév rendje a 2023/24-es tanévben? Mikor kezdődik és végződik a tanév, mikor lesznek a szünetek?

Megjelent a rendelet a 2023/2024-es tanév rendjéről, ami alapján lehet tervezni az új tanév kezdetét, végét és a szüneteket!

A 2023/24-es tanév összes iskolai szünete összefoglalva a linkre kattintva érhető el.

2023-24 tanév rendje

Mit lehet megtudni a tanév rendjéből?

A tanév rendjének kihirdetéséből többek között az alábbi információkat tudhatjuk meg:

• A tanév kezdete, azaz a tanítás első napja.
  • A tanév vége, azaz a tanítás utolsó napja.
  • A őszi szünet időpontja.
  • A téli szünet időpontja.
  • A tavaszi szünet időpontja.
  • A nyári szünet külön ugyan nem kerül meghirdetésre, de az utolsó tanítási napból annak kezdő napja is értelemszerűen következik.
  • Az őszi érettségi szezon időpontja.
  • A tavaszi érettségi szezon időpontja.
  • A központi középiskolai felvételi időpontja
  • A kompetenciamérések időpontja.

A tanév rendje mind az általános, mind a középiskolákra vonatkozik Magyarországon.

Az iskolák bizonyos szabályok között eltérhetnek ettől. Ez különösen igaz lehet az alapítványi iskolákra, ebben az esetben érdemes az iskola saját honlapján vagy a titkárságon tájékozódni a pontos időpontokkal kapcsolatban.

Mikor és hol jelenik meg a 2023/24-es tanév rendje?

A tanév rendjét minden évben az előző tanév végén, általában június-július folyamán hirdetik ki a kormányhatározatban. A tanév rendje ezután a Magyar Közlönyben jelenik meg, és innen olvasható a hivatalos információ.

A tanév rendjének kihirdetése 2021-ben június elején történt meg, míg 2022-ben egészen július végéig várni kellett a kihirdetésre. Tehát minden évben valamikor ebben az évben várható, hogy a következő iskolai tanévről részletesebb információkat kapjunk.