Mikor lesz a tavaszi szünet 2024-ben? Tavaszi szünet időpontja, első és utolsó napja pontosan a 2023-24-es tanévben.

Megjelent a Belügyminisztérium rendelete a 2023/24-es tanév rendjéről, ami alapján most már végre tudjuk a 2024-es tavaszi szünet vagy más néven húsvéti szünet időpontját.

A 2023/24-es tanév összes iskolai szünete összefoglalva a linkre kattintva érhető el.

Várható tavaszi szünet 2024-ben

A legfontosabb: a tavaszi szünet 2024-ben március 28. és április 7. között fog tartani.

A szünet előtti utolsó tanítási nap 2024. március 27., szerda, míg a szünet utáni első tanítási nap 2024. április 8., hétfő lesz.

Az őszi szünet időpontja az általános iskolára és a középiskolára is vonatkozik.

Hány napos a tavaszi szünet?

A tavaszi szünet 2024-ben rendkívül hosszú lesz, és nagyon régóta először ölel fel egy teljes naptári hetet. Összesen 11 napos lesz ez a szünet, de ha levonjuk a hétvégéket és a munkaszüneti napokat, akkor 5 olyan nap lesz, amikor a szünet miatt nem kell iskolába menni.

A tavaszi szünet általában egy nap híján egy hét szokott lenni, benne a húsvéti munkaszüneti napokkal. Így ez a szünet általában mindössze 6 napos, de az ünnepeket figyelembe véve csak 2 nap ebből, amikor egyébként kellene iskolába menni.