Mikor lesz az őszi szünet 2023-ban? Őszi szünet időpontja, első és utolsó napja pontosan a 2023-24-es tanévben. Őszi szünet visszaszámlálóhoz kattints a linkre!

Megjelent a Belügyminisztérium rendelete a 2023/24-es tanév rendjéről, ami alapján most már végre tudjuk a 2023-as őszi szünet időpontját.

A 2023/24-es tanév összes iskolai szünete összefoglalva a linkre kattintva érhető el.

Őszi szünet 2023-ban

A legfontosabb: az őszi szünet 2023-ban október 30. és november 3. között fog tartani.

A szünet előtti utolsó tanítási nap 2023. október 27., péntek lesz, míg a szünet utáni első tanítási nap 2023. november 6., hétfő lesz. Tehát az őszi szünet 2023-ban egy teljes hétvégével indul és egy teljes hétvégével zárul.

Az őszi szünet időpontja az általános iskolára és a középiskolára is vonatkozik.

Őszi szünet visszaszámláló

Ha már te is nagyon várod az őszi szünetet, ezzel a visszaszámlálóval követheted, hogy még mennyi idő van hátra. A visszaszámlálót az utolsó tanítási nap délután 3 órára állítottuk be, akkor már talán senkinek sem kell az iskolapadban ülnie!

Hány napos az őszi szünet?

Az őszi szünet 2023-ban összesen 9 napos lesz. Ebbe viszont beleesik két teljes hétvége és a november 1., mint munkaszüneti nap, tehát valójában csak 4 plusz napot kapunk ezzel a szünettel, amikor nem kell iskolába menni.

Az őszi szünet általában az október 23. és november 1. munkaszüneti napok között van kiadva, és általában egy teljes hetet felölel, beleértve két hévégét. Az őszi szünet hossza általában 9 nap.