Mikor lesz a nyári szünet 2024-ben? Nyári szünet időpontja, első és utolsó napja pontosan a 2023-24-es tanévben.

Megjelent a Belügyminisztérium rendelete a 2023/24-es tanév rendjéről, ami alapján most már végre előre jelezhető a 2024-es nyári szünet időpontja.

A nyári szünet időpontja amúgy is trükkös, hiszen ez az egyetlen iskolai szünet, ami nem kerül közvetlen kihirdetésre. A nyári szünet kezdő időpontja az adott tanév utolsó napjából, míg záró időpontja a következő tanév első napjából következtethető ki. Mivel azonban a következő tanév rendje általában csak az előző tanév végén (vagy ez után) jelenik meg, a nyári szünet utolsó napja sokáig nem tudható.

A 2023/24-es tanév összes iskolai szünete összefoglalva a linkre kattintva érhető el.

Nyári szünet 2024-ben

A nyári szünet az adott tanév utolsó tanítási napja után kezdődik, ami Magyarországon általában június közepére esik. Ez 2024-ben június 21-e lesz. Vagyis a nyári szünet első napja 2024. június 22., szombat.

A nyári szünet utolsó napja nehezen becsülhető előre, hiszen ehhez már a 2024/25-ös tanév rendjét is ismernünk kellene, ami csak valamikor 2024 nyarán kerül kihirdetésre. Az előző évek tapasztalatai alapján 2024-ben a nyári szünet utolsó napja szeptember 1-én valószínű, amennyiben a tanítás 2024. szeptember 2-án, hétfőn kezdődik majd.

A nyári szünet időpontja az általános iskolára és a középiskolára is vonatkozik.

Fontos! A 2024-es nyári szünet időpontjáról jelenleg nincs pontos információnk, az itt megadott dátumok csak a saját tippjeink.

Hány napos a nyári szünet?

A nyári szünet Magyarországon általában június közepe és szeptember eleje közé esik, két és fél hónapig tart. Így a nyári szünet kb. 75 nap hosszú.

2024-ben június 22-i kezdettel és szeptember 1-i zárással számolva a nyári szünet hossza 71 nap lesz, ami szokatlanul rövid Magyarországon.