Mikor lesz a nyári szünet 2023-ban? Nyári szünet időpontja, első és utolsó napja pontosan a 2022-23-as tanévben.

A nyári szünet időpontja trükkös, hiszen ez az egyetlen iskolai szünet, ami nem kerül közvetlen kihirdetésre. A nyári szünet kezdő időpontja az adott tanév utolsó napjából, míg záró időpontja a következő tanév első napjából következtethető ki. Mivel azonban a következő tanév rendje általában csak az előző tanév végén (vagy ez után) jelenik meg, a nyári szünet utolsó napja sokáig nem tudható.

Nyári szünet 2023-ban

A már nagyon várt 2023-as nyári szünet első napja a 2022-23-as tanév utolsó tanítási napját követő nap. Ez 2023-ban június 16, péntek. Tehát a nyári szünet hivatalosan 2023. június 16-án kezdődik.

De diákként az embernek nem is ekkor, hanem már az utolsó tanítási nap délutánján kezdődik a nyári szünet, ami pedig 2023-ban június 15., csütörtök.

A 2023-as nyári szünet utolsó napja 2023. augusztus 31. csütörtök. A 2023/24-es tanév rendje ugyan még nem került kihirdetésre, de az Eduline cikke szerint Belügyminisztériumi forrásra hivatkozva a 2023/24 tanév szeptember 1-én kezdődik.

Az előző évek tapasztalatai alapján 2023-ban a nyári szünet utolsó napja várhatóan vagy augusztus 31., vagy szeptember 3. lesz attól függően, hogy az új tanév szeptember elsején (pénteken), vagy csak szeptember 4-én (hétfő) fog kezdődni.

A nyári szünet időpontja az általános iskolára és a középiskolára is vonatkozik.

Fontos! A 2023-as nyári szünet utolsó napjáról jelenleg nincs pontos információnk, az itt megadott dátum csak a saját tippünk.

Ha már te is nagyon várod a vakációt, akkor kövesd nyári szünet visszaszámlálónkat!

Hány napos a nyári szünet?

A nyári szünet Magyarországon általában június közepe és szeptember eleje közé esik, két és fél hónapig tart. Így a nyári szünet kb. 75 nap hosszú.