Mikor lesz a tavaszi szünet 2025-ben? Tavaszi szünet időpontja, első és utolsó napja pontosan a 2024-25-ös tanévben.

Megjelent a Belügyminisztérium rendelete a 2024/25-ös tanév rendjéről, ami alapján most már végre tudjuk a 2025-ös tavaszi szünet vagy más néven húsvéti szünet időpontját.

A 2024/25-ös tanév összes iskolai szünete összefoglalva a linkre kattintva érhető el.

Tavaszi szünet 2025-ben

A legfontosabb: a tavaszi szünet 2024-ben április 17. és 27. között fog tartani.

A szünet előtti utolsó tanítási nap 2025. április 16., szerda, míg a szünet utáni első tanítási nap 2025. április 28., hétfő lesz.

A tavaszi szünet időpontja az általános iskolára és a középiskolára is vonatkozik.

Hány napos a tavaszi szünet?

A tavaszi szünet 2025-ben a korábbiakkal összehasonlítva rendkívül hosszú lesz, hasonló a 2024-eshez. Immár hagyományként mondható, hogy egy teljes naptári hetet felölel. Összesen 11 napos lesz ez a szünet, de ha levonjuk a hétvégéket és a munkaszüneti napokat, akkor 4 olyan nap lesz, amikor a szünet miatt nem kell iskolába menni.

A tavaszi szünet általában egy nap híján egy hét szokott lenni, benne a húsvéti munkaszüneti napokkal. Így ez a szünet általában mindössze 6 napos, de az ünnepeket figyelembe véve csak 2 nap ebből, amikor egyébként kellene iskolába menni.

Tavaszi szünet visszaszámláló