Mikor lesz a tavaszi szünet 2025-ben? Tavaszi szünet időpontja, első és utolsó napja pontosan a 2024-25-ös tanévben.

Egyelőre még nem jelent meg a tanév rendje a 2024-25-ös tanévre, ezért a tavaszi szünet vagy más néven húsvéti szünet 2025-ös pontos időpontját sem lehet tudni. Amint megjelenik az erre vonatkozó rendelet, frissítjük cikkünket.

A 2024/25-ös tanév összes iskolai szünete összefoglalva a linkre kattintva érhető el.

Várható tavaszi szünet 2025-ben

A tavaszi szünetet a húsvéthoz kapcsolódóan adják ki. Általában nagycsütörtökön kezdődik, és a húsvét hétfőt követő keddig tart. Tehát a nagyhéten szerda az utolsó, míg a következő szerda az első tanítási nap. 2025-ben a tavaszi szünet várhatóan április 17. és április 23. között lesz.

A tavaszi szünet időpontja az általános iskolára és a középiskolára is vonatkozik.

Fontos! A 2025-ös tavaszi szünet időpontjáról jelenleg nincs pontos információnk, az itt megadott dátumok csak a saját tippjeink.

Hány napos a tavaszi szünet?

A tavaszi szünet általában egy nap híján egy hét szokott lenni, benne a húsvéti munkaszüneti napokkal. Így ez a szünet általában mindössze 6 napos, de az ünnepeket figyelembe véve csak 2 nap ebből, amikor egyébként kellene iskolába menni.