Mikor lesz a nyári szünet 2025-ben? Nyári szünet időpontja, első és utolsó napja pontosan a 2024-25-ös tanévben.

Megjelent a Belügyminisztérium rendelete a 2024/25-ös tanév rendjéről, ami alapján most már végre előre jelezhető a 2025-ös nyári szünet időpontja.

A nyári szünet időpontja trükkös, hiszen ez az egyetlen iskolai szünet, ami nem kerül közvetlen kihirdetésre. A nyári szünet kezdő időpontja az adott tanév utolsó napjából, míg záró időpontja a következő tanév első napjából következtethető ki. Mivel azonban a következő tanév rendje általában csak az előző tanév végén (vagy ez után) jelenik meg, a nyári szünet utolsó napja sokáig nem tudható.

A 2024/25-ös tanév összes iskolai szünete összefoglalva a linkre kattintva érhető el.

Nyári szünet 2025-ben

A nyári szünet az adott tanév utolsó tanítási napja után kezdődik, ami Magyarországon általában június közepére esik. Ez 2025-ben június 20-a lesz. Vagyis a nyári szünet első napja 2025. június 21., szombat.

De diákként az embernek nem is ekkor, hanem már az utolsó tanítási nap délutánján kezdődik a nyári szünet, ami pedig 2025-ben június 20., péntek.

A nyári szünet utolsó napja nehezen becsülhető előre, hiszen ehhez már a 2025/26-os tanév rendjét is ismernünk kellene, ami csak valamikor 2025 nyarán kerül kihirdetésre. Az előző évek tapasztalatai alapján 2025-ben a nyári szünet utolsó napja augusztus 31-én valószínű, amennyiben a tanítás 2025. szeptember 1-én, hétfőn kezdődik majd.

A nyári szünet időpontja az általános iskolára és a középiskolára is vonatkozik.

Hány napos a nyári szünet?

A nyári szünet Magyarországon általában június közepe és szeptember eleje közé esik, két és fél hónapig tart. Így a nyári szünet kb. 75 nap hosszú.

2025-ben június 21-i kezdettel és augusztus 31-i zárással számolva a nyári szünet hossza 72 nap lesz, ami – az előző évhez hasonlóan – szokatlanul rövid Magyarországon.

Nyári szünet visszaszámláló