Manapság egyre többen nyúlnak a telefonhoz, ha unatkoznak a nyári szünetben. Van azonban pár olyan képernyőmentes tevékenység, ami nemcsak a gyermekeket kötheti le, hanem akár az idősebb korosztályt is. Cikkünkben röviden ismertetjük azokat az elfoglaltságokat, amik jól jöhetnek, ha unatkozni kezdesz.

Sütés-főzés

A konyhában való tevékenykedés nemcsak a hidegebb időszakban hasznos. Mivel ilyenkor a gyermek is otthon van, így ideje megtanítani a sütés és főzés csínját-bínját. Megmutathatjuk az alapokat, hogy aztán szépen lassan el tudják magukat látni a nyári hónapokban. A nagyobbak oktathatják a kistesót, a tinik pedig már maguk is boldogulnak. Dobj össze egy hűsítő finomságot, készíts gyümölcstálat, gyümölcsnyársat vagy turmixot, gyárts valamilyen sütés nélküli édességet, a lényeg, hogy lekösd magad. Bónusz, hogy utána el is tudod azt fogyasztani, mondjuk a kerti medencében vagy éppen a hintaágyban.

Sütés-főzés

Kreatív tevékenységek

Díszíthető tárgyak kreatív hobbi webáruházból is beszerezhetőek. Ezek segítségével számos egyedi és stílusos kiegészítőt gyárthatsz otthonra. Legyen szó festésről, ragasztásról, nyári koszorúról, esetleg egy színes füzérről a teraszon, szinte bármit alkothatsz, amihez csak kedved van. Akár a színezőt is előveheted, amiből manapság már számos félét találhatsz a polcokon. Gyártanak ovisok, de még felnőttek számára is egyedi darabokat. Ezek társaságában kifekhetsz az árnyékba és már mehet is az alkotás.

Kirándulás

Bár a kicsik az oviban és az iskolában is mozognak valamit, nyáron sem szabad folyamatosan a szobában ülni. A nagyobbakat már egyedül is el lehet küldeni kirándulni egyet, akár kutyával is, a kicsiket rábízhatóak a testvérekre, de csatlakozhatnak akár a szülők is. A természet mindig pozitívan befolyásolja a hangulatot, ami után jöhet egy hűsítő medencézés, de naplemente környékén grillezhetünk is egyet. Amikor már nincs olyan meleg, akkor mindenképpen érdemes tenni egy nagy sétát. Elő a görkorikkal, a bicajokkal, vagy akár a tornacipőkkel és már mehet is a móka.

Kempingezés a kertben!

Csomagoltass össze anyuval egy kis elemózsiát, vidd magaddal a felállítható sátrat, aztán indulhattok is a kertbe. Érdemes barátokat is meghívni, így akár egy egész napos programnak is tökéletes lehet egy kis sátrazás, társasjátékozás, illetve piknikezés. Az estét pedig felnőtt felügyelete mellett akár egy tábortűzzel is le lehet zárni.

Itt a nyár és nem tudsz mit kezdeni magaddal? Akkor bízunk benne, hogy ebben sok hasznos információt olvashattál, ami segítségedre lesz az unalmas órákban. Érdemes minden nap tenni egy nagy sétát, de kreatívkodhattok is díszíthető tárgyak társaságában. Amennyiben pedig érdekel a sütés és főzés, akkor itt az ideje megtanulni az alap dolgokat.