A nyári vakáció során ugyan nem ez a legkedvesebb kérdésünk, de mégis diákokban és szülőkben is egyaránt felmerül július-augusztus folyamán, hogy mikor kezdődik az iskola.

A tanév kezdete Magyarországon hivatalosan minden évben szeptember 1. Ezt lényegében három dolog módosíthatja, amiről kicsit lejjebb írunk.

Mikor kezdődik az iskola 2023-ban?

Az iskola 2023-ban szeptember 1-én, pénteken kezdődik. Ez egyben a 2023/24-es tanév első tanítási napja.

Az iskolakezdés itt megadott időpontja az általános iskolákra és a középiskolákra is vonatkozik.

Mitől függ a tanév kezdete?

A tanév kezdete Magyarországon általánosságban minden évben szeptember 1., ezt azonban három tényező módosíthatja akár országos, akár helyi szinten.

1. Ha szeptember 1. hétvégére esik. Ilyenkor értelemszerűen az első tanítási nap vagy az előző pénteken, vagy inkább a következő hétfőn van megtartva.
  2. Ha a tanév rendje másképp rendelkezik. Ez ritkán fordul elő, de elképzelhető, hogy a tanév rendjéről szóló kormányrendelet egy adott tanévben az első napot máskorra határozza meg, mint szeptember 1.
  3. Intézményi szinten a fentiektől eltérhetnek. Ez szintén viszonylag ritkán fordul elő, és erről az adott iskola titkárságán lehet július és augusztus folyamán érdeklődni.